Facebook

Atrakcje okolicy

BUTOROWY WIERCH

Na zboczu tego malowniczego wzniesienia znajduje się nasz Apartamant Rusakówka. To idealne miejsce do pieszych wędrówek, jak również wycieczek rowerowych podczas, których można podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Wyciąg krzesełkowy, który widać z okien Apartamentu prowadzi na szczyt Butorowego Wierchu na wysokość 1.160 m n.p.m. Do górnej stacji można dotrzeć spacerem w ciągu 15 min. Zjazd wyciągiem do Kościeliska zajmuje 18 min i przez ten czas można podziwiać jeden z najpiękniejszych widoków na Tatry oraz Zakopane i Kościelisko. Przez Butorowy Wierch przechodzi Szlak Papieski, z którym wiąże się wizyta Jana Pawła II w 1997 r.

 

 

POLANA SZYMOSZKOWA

Stacja narciarska i kąpielisko geotermalne położone w Zakopenem na stoku Gubałówki. To nowoczesny kompleks wypoczynkowy, z którego można korzystać zarówno zimą jak i latem. Szymoszkowa położona jest w odległości 700 m od Apartamentu Rusakówka i jest widoczna z jego okien. Miłośnicy sportów zimowych znajdą tam malowniczo położony, zawsze dobrze przygotowany i oświetlony stok narciarski, oferujący zaplecze narciarskie w postaci dwóch wyciągów kanapowych, wypożyczalni i serwisu. Latem kompleks oferuje baseny geotermalne z wodą o temperaturze ok. 30°C. Zarówno przy górnej jak i dolnej stacji można skorzystać z knajpek serwujących regionalne potrawy.

Więcej

 


GUBAŁÓWKA

Gubałówka to jedna z najbardziej znanych gór w Polsce i jeden z symboli Zakopanego. Na jej szczyt (1.126m n.p.m.) prowadzi nowoczesna kolejka, o długości 1.298m, której historia sięga 1938r. Z jej szczytu rozpościera się szeroka panorama Tatr (chociaż naszym zdaniem przegrywa z widokami z Rusakówki). Gubałówka sąsiaduje z Butorowym Wierchem i oddalona jest od Apartamentu Rusakówka zaledwie o 2,5 km. To świetne miejsce na pieszą wycieczkę, która zajmie ok 30 min, Na jej szczycie można skorzystać z wielu atrakcji takich jak restauracje, ogródki gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami. Latem można skorzystać ze zjeżdżalni grawitacyjnej, a zimą z wyciągu orczykowego.

Więcej

 

DOLINA KOŚCIELISKA

Jedna z najbardziej znanych tatrzańskich dolin. Szlak, który tamtędy prowadzi jest łagodny i bardzo malowniczy, przez co znakomicie sprawdza się na rodzinne spacery oraz dla początkujących górskich turystów. Żeby rozpocząć wędrówkę Dolinką Kościeliską goście naszego Apartamentu potrzebują ok. 10 min, bo tyle zajmuje podróż samochodem do miejscowości Kiry. Szlak przez Dolinę Kościeliską ma długość ok 9 km i prowadzi do malowniczo położonego schroniska Ornak, skąd można pójść do Smreczyńskiego Stawu, Iwaniacką Przełęcz i Czerwone Wierchy. Po drodze można zwiedzać bardzo ciekawe jaskinie Mylna, Mroźna, Raptawicka i Miętusia.